JAK TO VLASTNĚ                   VŠECHNO ZAČALO...

Na počátku byl inzerát...

První stopy o budoucí kapele se datují ke květnu roku 2021. V tuto dobu se na základě Tomášova inzerátu sešli Tomáš Hurt a Ondřej Valta. Po několika zkouškách se zdála spolupráce velmi nadějnou, takže se po vzájemné domluvě hledá další do party. A protože bez pořádných hlubokých tónů by i folková tzv. "měkká" kapela neměla ten správný zvuk, dalším členem týmu se stává hráč na basovou kytaru Zdeněk Kadlec. Ten se připojil rovněž díky inzerátu o necelý měsíc později. Nicméně aby byla nově se rýsující sestava zvukově i vizuálně zajímavější pro diváka, na podzim téhož roku byla původní tříčlenná tzv. "pánská" sestava ještě doplněna/ozdobena o zpěvačku Hanku Dvořákovou. Ta to ovšem neměla hned na začátku tak jednoduché, byla totiž podrobena přísnému konkurzu. V těžké konkurenci ovšem zaujala nejen svým hlasem, ale i svou hudební tvorbou a názory na muziku obecně. A protože i z praktických důvodů se zdála čtveřice muzikantů jako dostatečný počet (v případě potřeby se přeci jen ještě do jednoho auta i s nezbytným vybavením lze naskládat), byla kapela považována za kompletní.


A proč vlastně ZHurta ?

Ono se to možná nezdá, ale shodnout se na nějakém rozumném názvu kapely, který by ještě nebyl obsazen, nebyla zrovna jednoduchá věc. Možná i proto se z původně humorně pojatého pracovního názvu formace ZHurta (důvod si možná odvodíte, ale s razancí tvorby to asi nebude mít tolik společného) stal název oficiální.


Co hrajeme ?

Repertoár kapely tvoří především vlastní autorské písně ve folkovém stylu s občasným přesahem i do jiných žánrů.


Hurá mezi lidi...

Po secvičení dostatečného počtu písní z repertoáru bylo první společné vystoupení v březnu 2022 jako hosté pořadu ETNO v klubu Art Space. Zároveň jsme navázali spolupráci s pražským klubem Carpe Diem, kde pravidelně vystupujeme obvykle se svými hudebními hosty.


A co si přát do budoucna ?

Věříme, že nás společné hraní a setkávání bude těšit co možná nejdéle a jestliže vás naše písně zaujaly, rádi vás přivítáme na některém z našich koncertů.

Těšíme se na viděnou.                                                                                                                   Tomáš, Ondra, Zdeněk a Hanka


Složení kapely:

Tomáš Hurt - kytara, zpěv

Ondřej Valta - kytara, zpěv

Zdeněk Kadlec - basová kytara

Hanka Dvořáková - zpěv, perkuse